Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

Μεγάλο Κεφαλόβρυσο – Λεπτοκαρυά 0-1

Ένα καλό ματς έγινε σήμερα το πρωί, για το πρωτάθλημα της Α1 Ερασιτεχνικής κατηγορίας, του 1ου ομίλου, στο γήπεδο του Μεγάλου Κεφαλόβρυσου. Η τοπική ομάδα έχασε στην έδρα της από την Λεπτοκαρυά με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ στης συνάντησης, το πέτυχε στο 27’με κοντινό πλασέ ο Μπέτας. Ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας δήλωσε στο trikalaola ο προπονητής της Λεπτοκαρυάς Γιάννης Μπουλούτσος. Ενώ απογοήτευση για την ήτα από τον προπονητή του Κεφαλόβρυσου Θανάση Ασκητή.
Παίχτες από την ομογένεια στη Λεπτοκαρυά.
Δύο Έλληνες παίχτες από τη Σουηδία που επαναπατρίστηκαν πρόσφατα, έχει στο δυναμικό της η ομάδα της Λεπτοκαρυάς. Ο κόουτς μας είπε πως επρόκειτο για τον γκολκίπερ και τον στόπερ, οι οποίοι μάλιστα στη Σουηδία, παίζαν σε ομάδες της Γ’ Εθνικής.
Από το αγώνα υπάρχει σε βίντεο το 1ο ημίχρονο, με τις καλύτερες φάσεις και θα αναρτηθεί ή σήμερα αργά το βράδυ ή αύριο.