Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

Ένωση Δροσερού Μουριάς – Γόμφοι 3-1

Γειτονικό ντέρμπι με 3 κόκκινες κάρτες, μία για την ένωση και δύο για τους Γόμφους.
Ένα δυνατό παιχνίδι στο οποίο έπεσαν όλα τα γκολ στο 1ο ημίχρονο. Η ομάδα του Κώστα Μπούρα, προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα, με γκολ του Χάρη Ποντίκα. Το δροσερό όμως πέρασε στην αντεπίθεση και ισοφάρισε γρήγορα με γκολ του Ανδρέα Κολότσιου. Δεν αρκέστηκαν στην ισοφάριση οι παίχτες του Κώστα Μπούρα και πέτυχαν άλλα δύο γκολ, ένα με τον Στέφανο Βαρμπομπίτη και ένα με τον Θανάση Τζέλιο. Το 1ο ημίχρονο έληξε με το 3-1, σκορ που ήταν και το τελικό, αφού στο 2ο ημίχρονο, παρόλο που και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, δεν κατάφεραν πετύχουν τέρμα.
Το trikalaola κατέγραψε σε βίντεο τις καλύτερες φάσεις από το 2ο ημίχρονο και αύριο θα ανέβει το σχετικό βίντεο, μαζί με περισσότερες φωτογραφίες.