Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2009

«Έβρεξε» γκολ σήμερα στο γήπεδο της Πιαλείας.

Καταιγίδα η ομάδα της Διάβας σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Πιαλείας, όπου νίκησε την τοπική ομάδα με το ευρύ σκορ 0-5. Η ομάδα του Γρηγόρη Ζαρκάδα, πέραν απ’ το σκορ που πέτυχε, σημειωτέο ότι παρουσίασε ένα πολύ καλό σύνολο και δίκαια είναι μπροστά στη βαθμολογία. Το 0-1 έγινε μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με τον Δημήτρη Λίτσιο...
Το 0-2 έγινε στο 14’ από τον Μανώλη Παπαγεωργόπουλο. Στο 28’ ο Λίτσιος θα πετύχει το 2ο προσωπικό του γκολ και το 3ο της ομάδας της Διάβας. Το ημίχρονο έκλεισε με ένα από τα ομορφότερα γκολ των ερασιτεχνικών γηπέδων, που πέτυχε με μακρινό σουτ στο 34’ ο Μάριος Γραβάνης. Στην επανάληψη η ομάδα της Πιαλείας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά οι τελικές προσπάθειες για να πετύχουν έστω το γκολ της τιμής, δεν ευδόκησαν. Έτσι η Διάβα που είχε την υπεροχή, κατάφερε το τελικό χτύπημα με το 5ο γκολ, να το πετυχαίνει στο 62’ ο Λευτέρης Αβραμόπουλος. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Δημήτρη Κορδαλή, ήταν να σημαδέψει ένα δοκάρι στο 66’. Το διαιτητικό τρίο ήταν Καπερώνης, Στεφόπουλος, Καραντάκος. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε πολύ κακή κατάσταση λόγω της βροχής που είχε προηγηθεί.
Από τον αγώνα θα δείτε τις καλύτερες φάσεις σε βίντεο που πιθανώς να το ανεβάσουμε αύριο.