Δευτέρα 8 Μαρτίου 2010

Λογγάκι – Ζάρκο 1-1 (Α1 ΕΠΣΤ)

Ένα από τα πιο δυνατά παιχνίδια έγινε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο του Λογγακίου. Και οι δύο ομάδες καίγονται για πολύτιμους βαθμούς, που θα τους οδηγήσει στην Α’ κατηγορία. Ένα ντέρμπι που είχε πάθος και πολλά νεύρα, όπου δεν έλειψαν οι αψιμαχίες μεταξύ των παιχτών. Την κόκκινη κάρτα αντίκρισε...
...νωρίς ο Βασίλης Ταμπάκος από το Λογγάκι, μόλις στο 6ο λεπτό. Το ημίχρονο έληξε 0-0. Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ακόμη πιο δυνατό, επιθετικό και πιο γρήγορο. Το γκολ για το Λογγάκι ήρθε στο 65’ μετά το εύστοχο πέναλτι του Χρήστου Μπαμπούρη (βλ. φωτό). Η ομάδα του Ζάρκου ανταπέδωσε με το ίδιο νόμισμα, στο 73’ με τον Γιώργο Λιάπη (βλ. φωτό). Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στη φάση του πέναλτι που δόθηκε στο Ζάρκο (βλ. φωτό). Το διαιτητιξκό τρίο: Μυλωνάς, Νιώτη, Τζοφώλης. Δείτε μερικές φωτό και όλες οι φωτό, επειδή είναι πολλές, δείτε της σε μορφή βίντεο.