Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2009

Δενδροχώρι – Πρίνος 2-1

Τοπικό ντέρμπυ στο γήπεδο του Δενδροχωρίου σήμερα το απόγευμα, με το Δενδροχώρι να φιλοξενεί το Πρίνος για το πρωτάθλημα της Α1 ερασιτεχνικής κατηγορίας Ε.Π.Σ. Τρικάλων. Μοιρασμένες οι φάσεις, με το Δενρωχώρι να εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες και να πάρει τη νίκη τελικά με 2-1 και τους 3 πολύτιμους βαθμούς. Το Δενδροχώρι είχε δοκάρι στο 5ο λεπτό. Στο 10’ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή κ. Πάντο και στο βοηθό του για ακύρωση γκολ από θέση οφσάιντ. Μια αμφισβητούμενη φάση, την οποία ακόμη και στο βίντεο δεν μπορεί να διευκρινιστεί, λόγω του ότι η κάμερα δεν βρισκόταν στην ίδια ευθεία. Στο 23’ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Πολύζο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2ο γκολ στο 50' με τον Παπακώστα. Στο 85’οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που εκτέλεσε ο Κορομηλάς. Το διαιτητικό τρίο ήταν, Πάντος, Τανάγιας και Νταλούκας. Ο διαιτητής έδειξε μία κόκκινη κάρτα σε παίχτη του Πρίνους και 10 συνολικά κίτρινες και στις δύο ομάδες. Το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του διεξάγονταν υπό βροχή.
Από τον αγώνα υπάρχει το σχετικό βίντεο με τις καλύτερες φάσεις και φυσικά τα γκολ , το οποίο θα αναρτήσουμε πιθανώς αύριο στο trikalaola.