Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2009

Το βίντεο από τον αγώνα Βαλτινό – Παραληθαίοι 2-2 και το ρεπορτάζ.

Δυνατό παιχνίδι χθες ( Σάββατο 17-10-09) στο Βαλτινό, όπου η τοπική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη με τους Παραληθαίους 2-2 για το πρωτάθλημα της Α’ ερασιτεχνικής κατηγορίας Ε.Π.Σ. Τρικάλων. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την ολιγόλεπτη διακοπή που έγινε στο 57’, όταν ο διαιτητής Γρατσάνης σφύριξε πέναλτι υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Αμέσως μετά σημειώθηκαν διαπληκτισμοί μεταξύ παιχτών και παραγόντων της ομάδας των Παραληθαίων, με τον διαιτητή. Ο διαιτητής σ’ αυτή τη φάση απέβαλε τον Γκανά από τους Παραληθαίους και αποχώρησε μαζί με τους βοηθούς του στα αποδυτήρια. Ύστερα από διαβούλευση, το παιχνίδι ξανάρχισε. Την αμφισβητούμενη φάση μπορείτε να τη δείτε στο βίντεο, αν και δεν είναι πλήρως διευκρινιστική. Στο υπόλοιπο παιχνίδι, μια πολύ ωραία φάση έγινε στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου ο Γκανάς, μετά από ένα ωραίο σουτ, από χτύπημα φάουλ, βρήκε στο «γ» της δοκού του Ευθυμίου. Το 0-1 έκανε στο 18’ ο ίδιος παίχτης, μετά από μακρινό τεχνικό σουτ, όπου κρέμασε τον Ευθυμίου. Σημ. Στο βίντεο δεν καταγράφηκε από την αρχή η φάση του γκολ. Στο 38’ ο Ρούκας μετά από μπάσιμο που έκανε στην περιοχή του Βλαχάβα, έκανε με κοντινό πλασέ το 1-1. Στην αμφισβητούμενη τώρα φάση στο 57’, ο Βλαχάβας απέκρουσε το πέναλτι με εκτίναξη στην αριστερή του γωνία που εκτέλεσε ο Ρούκας. Στο 75’ ο Κυριάκος θα σημειώσει το 2-1 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. 5 λεπτά αργότερα, ο Καραΐσκος θα κάνει το τελικό 2-2 με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή. Λίγα λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Νικολούσιο.
Δείτε το σχετικό βίντεο του αγώνα με τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ, μια προσφορά του trikalaola στους αναγνώστες του.
Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο του You Tube:
Από το ματς υπάρχει πολύ φωτογραφικό υλικό, το οποίο θα αναρτήσουμε άλλη στιγμή.